پیاده روی اربعین

پیاده روی اربعین

ستاد مردمی بزرگداشت پیاده روی اربعین حسینی با هدف ترویج این سنت حسنه و معرفی این شور میلیونی حسینی به همه جهان تشکیل شده است.

عکس تلگرام سایت اربعین

نذر کالایی و نقدی برای پیاده روی اربعین

آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

بی تدبیری مسئولین در ساماندهی زائران اربعین/طرحی که در صورت اجرا حماسه عزت آفرین اربعین را کم فروغ خواهد کرد/زائرین اربعین سردرگم یک سامانه اینترنتی

با وجود فرصت یک ساله برای برنامه ریزی بهتر، شاهد هستیم که تازه مسئولین به فکر طرح ایده های دست و پاگیری افتاده اند که با یک محاسبه ساده می توان اذعان کرد نتیجه ای جز کاهش زائر نخواهد داشت.
 

به گزارش گروه اجتماعی فرهنگ نیوز-مهدی مهدیان: سال گذشته و همزمان با مراسم اربعین حسینی(ع) عزیمت حدود 20 میلیون زائر به شهر کربلا دوست و دشمن را حیرت زده کرد تا عملا اتفاق بی سابقه ای در دنیای اسلام رخ داده باشد.

نظر رهبری درباره حماسه اربعین سال گذشته

رهبر انقلاب درباره خلق حماسه عظیم مسلمانان در اربعین سال گذشته، گفتند: "امسال شما ملاحظه کردید در اربعین حسینی میلیون‌ها انسان در کنار هم قرار گرفتند؛ خود این حرکت عظیم یک جمعی از مسلمانها - البتّه مخصوص شیعه نبود، سنّی‌ها هم بودند - که در دنیا انعکاس پیدا کرد، تعظیم کردند؛ تجلیل کردند؛ آن را بزرگ‌ترین گردهمایی عالم به حساب آوردند؛ چه کسانی؟ آنهایی که دارند مسائل اسلامی را رصد میکنند.

من همین‌جا مناسب می دانم و لازم می دانم به‌مناسبت یاد از آن اجتماع عظیم، از دولت عراق، ملّت عراق، عشایر عراق که در این آزمون بسیار مهم فداکاری کردند، خدمت کردند، کَرم و بزرگواری نشان دادند، تشکّر کنم. حادثه‌ی عجیبی بود حادثه‌ی امسالِ اربعین کربلا. این راه را دشمنان اسلام و دشمنان اهل‌بیت به خیال خود مسدود کرده بودند. ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد! وقتی حتّی جسمها در کنار هم قرار میگیرد، این‌جور انعکاس پیدا می کند. اگر ما با هم باشیم، کشورهای اسلامی، ملّتهای مسلمان - سنّی و شیعه و فِرَق مختلف تسنّن و تشیّع - با یکدیگر دلهایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، سوءنیّت نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزّتی برای اسلام درست خواهد شد! وحدت؛ وحدت.

 حادثه‌ی عجیبی بود حادثه‌ی امسالِ اربعین کربلا. این راه را دشمنان اسلام و دشمنان اهل‌بیت به خیال خود مسدود کرده بودند. ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد! ملّت ما عزم راسخ خود را هم در تحمّل برخی مشکلاتی که برای او وجود داشت نشان داد، هم در روز بیست‌ودوّم بهمن، در روز قدس و در راهپیمایی عظیم اربعین این عزم را، این همّت را از خود بُروز داد و نشان داد".

لزوم ساماندهی زائران از سال گذشته در اذهان عمومی شکل گرفته بود

شور و اشتیاق وصف نشدنی مردم و همچنین رضایت رهبر معظم انقلاب از این حماسه عظیم، از همان سال گذشته اذهان عمومی را برای سفرهای سال بعد با رفاه و آسایش بیشتر سوق داد.تا جایی که بحث ساماندهی زائران در ایام اربعین به منظور سفر ساده تر به کربلا مطرح شد.

سفر سال گذشته بسیاری از مردم ایران به عراق به علت شور و اشتیاق آنها و همچنین شرایطی که در روزهای منتهی به اربعین به وجود آمد از شرایط خاص و بی سابقه ای برخوردار بود.شرایط امنیتی که گروهک تروریستی داعش در برخی از نقاط عراق به وجود آورده بود و همچنین برداشته شدن ویزاها و در نهایت گذرنامه ها از جمله مسائل قابل اشاره ای هستند که می توان این اتفاق را در زمره حوادث بی سابقه در هنگام سفر مردم ایران به عراق برشمرد.

از طرفی دیگر ناهماهنگی های مختلفی که در رفت و آمد مردم قبل و بعد از مرز برایشان به وجود آمد سبب شد بحث برنامه ریزی برای سفر سال های بعد ایرانی ها به منظور آسایش بیشتر قوت بگیرد چرا که نظم و امنیت یکی از اصلی ترین مسائلی است که باید در سفر رعایت شود.

ساماندهی هایی که نباید جمعیت زائرین را کاهش دهد

اگرچه تاکید رهبری و خواسته بسیاری از مردم برای سفر ارزان به کربلا و همچنین افزایش جمعیت زائرین، نسبت به سال گذشته مطرح است، اما ساماندهی گذرنامه و حتی ویزا به منظور کنترل و ایجاد امنیت بیشتر در این و آن سوی مرزها ضروری است اما مسئله مهمتر از آن که مطرح شده این است که این ساماندهی ها هرگز نباید شرایطی را برای مردم رقم بزند که قید سفر را با وجود همه علاقه ای که دارند بزنند و به جای افزایش جمعیت عاشقان حسینی در کربلا این جمعیت کاهش یابد.

متاسفانه با وجود فرصت یک ساله ای که برای برنامه ریزی هرچه بهتر در اختیار متولیان و مسئولین مربوطه وجود داشت، شاهد هستیم در حالی که کمتر از سه ماه به اربعین امام حسین(ع) باقی است تازه مسئولین به فکر طرح ایده های دست و پاگیری افتاده اند که با یک محاسبه سرانگشتی می توان اذعان کرد که عملا نتیجه ای جز کاهش شدید زائر نخواهد داشت.

برنامه ریزی نامنظم مسئولین برای ایجاد نظم در میان زائرین

ظاهرا در ذهن مسئولین این موضوع نقش بسته است که بحث ساماندهی فقط به ویزا و گذرنامه و جلوگیری از هجوم عاشقان حسینی به سمت مرزها مربوط می شود، چرا که از شواهد و قرائن پیداست که برنامه ریزی آنها تنها به منظور ثبت نام از مردم، آن هم به صورت کاملا نامنظم و غیر منسجم صورت گرفته است.آن هم با اختصاص سامانه "سماح" برای ثبت نام زائران.


صفحه مربوط به ثبت نام برای زائران اربعین

برنامه مسئولین به این صورت است که ایرانی ها یک ماه فرصت دارند تا در سایت یاد شده ثبت نام کنند و در صورتی که از این نام نویسی، جا بمانند دیگر نمی توانند به کربلا سفر کنند!این در حالی است که پرسش های بیشمار مردم به منظور مشکلاتی که دارند بی پاسخ مانده است.

دولت تدبیر امسال هم پیاده روی اربعین را جدی نگرفته است

افرادی که در حال حاضر گذرنامه ندارند، سربازان وظیفه ،مهاجرین افغان و یا افرادی که به هر علت نمی توانند از مرز خارج شوند با توجه به فرصت یک ماهه ای که دارند عملا از سفر باز می مانند چرا که طی شدن روند صدور گذرنامه و یا نامه نگاری های مختلف با توجه به هجوم مردم به اداره گذرنامه بیش از دو هفته به طول می انجامد.

یکی از نقاط ضعف و شکست این طرح ساماندهی قیمت ویزاست که برای برخی زیاد می باشد، بخصوص با توجه به رایگان شدن ویزا در سال پیش در روزهای منتهی به اربعین، در صورتی که زائران مثل سال پیش منتظر باشند و روزهای پایانی به مرزها هجوم بیاورند چه برنامه ریزی خواهد شد؟(در صورت ممانعت این کار منجر به درگیری خواهد شد که تبعات خیلی بدی خواهد داشت و حماسه اربعین هم کم فروغ تر برگزار خواهد شد و عزت سال پیش تحت شعاع قرار خواهد گرفت).

بخشی از حماسه آفرینان سال گذشته، زائران افغانستانی ،عراقی و... که گذرنامه ندارند، بودند در این ساماندهی هیچ راهی برای حضور این عزیزان دیده نشده است. و سوالی که مطرح می شود این است که چرا برای حضور این افراد با وزارت کشور و کشور عراق برنامه ریزی انجام نشده است؟

از طرفی دیگر بحث های ثبت نام انفرادی و یا جمعی و همچنین تنظیم زمان دریافت ویزا و بلیط هواپیما برای زائرانی که قصد سفر هوایی دارند و یا هماهنگی کاروان ها و ثبت نام زائرین در آن از جمله مشکلات این طرح ثبت نام است که نشان دهنده عدم برنامه ریزی منسجم دولت برای این مسئله دارد.

مشکلاتی که توسط دولت بیشتر و بیشتر می شود

بیشتر مشکلات مردم در سال گذشته در عدم امکانات رفت و آمد در قبل و بعد مرز بود که با توجه به نظرات مردم انتظار می رفت درباره این مشکل تمهیدات خاصی اندیشیده شود.در هر صورت به نظر می رسد با این طرح عملا جز افزایش مشکلات زائران نتیجه ای دیگری نخواهد داشت.جا نیفتادن این طرح در میان مردم و عدم ثبت نام آنها می تواند عده زیادی از افراد را از این سفر برخلاف میل باطنیشان مایوس کند، که این مسئله در نهایت می تواند منجر به کاهش زائر و شورو اشتیاق مردم نسبت به سال گذشته شود که این مسئله بر خلاف نظر مردم و رهبری است.

البته تجربه سال گذشته نشان داده است که با وجود مشکلات فراوانی که در سال گذشته وجود داشت مردم از حضور در کربلا مایوس نشدند و اصرار آنها به منظور زیارت کربلا منجر به آزادی مرزها و حضور بی سابقه مردم در کربلای معلی شد که این احتمال هست که در سال جاری هم با وجود همه تمهیدات در نظر گرفته شده این اتفاق رخ دهد.

از این رو با توجه به شرایط فعلی کشور عراق و شرایط اقتصادی مردم ایران و مهاجرین، مسئولین با توجه به فرصت نسبتا اندکی که تا فرا رسیدن ایام اربعین دارند، در مرحله اول تمهیداتی بیندیشند تا امنیت زائران برای سفر تامین شود و در مرحله دوم نظم بیشتری در سفر زائران ایجاد شود تا مشکلی در اسکان و رفت و آمدها نداشته باشند.

از طرفی دیگر مشکل ارتباطی و عدم ارئه خدمات تلفن همراه در سال گذشته بیداد می کرد که این مسئله باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای زائران ایرانی شده بود.عدم اطلاع خانواده ها از زوار با گذشت چند روز از سفر و همچنین عدم هماهنگی میان زائران در کربلا به منظور یافتن یکدیگر از جمله مشکلات اساسی زائران به شمار می رفت.

در مرحله پایانی باید تمام تلاش مسئولین این باشد که تا جایی که در توانشان است، ریزترین مشکلات اقتصادی، شغلی و حتی جسمی زائران را حل کنند تا در نهایت حماسه پرشکوه تر از سال گذشته کهمد نظر رهبری و مردم است در اربعین سال جاری رقم بخورد.

نظرات  (۴۷)

سلام چرا اتباع افغانی مقیم ایران. نمی تواند دراربعین زیارت کندچرا به چه دلیل?
سلام من در سامانه سماح ثپت نام کردم تاریخ خروج خودم رو بیست وهفتم انتخاب کردم ول سی ام حرکت میکنم ایا مشکلی پیش نمیاد
پاسخ:
سلام
اطلاع نداریم ولی از گفته مسئولین چنین برداشت می شود که زمان های سماح اجباری نیست
سلام من برای مسعولان کشورمان متاسفم که هیچ اندیشه ای برای رفاه حال  زایران  ایرانی برای اربعین  امسال نکرده اند   دولت ایران  با این کارها فقط حماسیه اربعین را کمرنگتر  جلوه میدهند 
باسلام چرا از زوار حرم اینها اینقدر پول میگیرندبرای پاسپورت جدا روادید جدایه خورده این مبالغ را کمتر کنید تا همه بتونند استفاده کنند دولت که به فکر جیب خودشه تواینموقعیتها
اربعین 94 در عراق و ایران یکسان است و در  11 آذر 94 میباشد. معادل 2015/12/02 میلادی  و  20 صفر 1437 قمری
پاسخ:
تا اتمام ماه محرم روز اربعین در عراق بصورت دقیق قابل تشخیص نیست
۰۷ آبان ۹۴ ، ۰۱:۲۲ صادق از مشهد
واقعا متاسفم برای مسئولین حج و زیارت که می خواهند کسری درآمدشون از لغو عمره رو با پول گرفتن از زوار اربعین جبران کنند.
متاسفانه سال گذشته تا دوسه روز بعد از آزاد شدن مرزها و عبور بدون ویزا زائرین،مسئولان حج و زیارت همچنان مصاحبه کرده و تاکید بر مراجعه زائرین به دفاتر نمایندگی این سازمان و اخذ ویزا داشتند. 
من شخصاً تصمیم گرفتم فقط در سامانه سماح ثبت نام کنم و با گذرنامه به مهران بروم.
سال گذشته خیلی ها برای خودشون تبلیغات کردن که بگن ما برای اربعین خیلی کارها کردیم ولی غیر از مردم و دولت عراق که انصافاً بسیار مهربان و مهمان پذیر بودند و شهرداری تهران با موکب بزرگی که در مرز مهران زده بودند و اتوبوس های فراوان که خدا ان شالله عزت و توفیق آقای قالیباف رو زیاد کنه بنده خدمت خاصی از جای دیگری ندیدم و نشنیدم!
موقع برگشت زوار از مرز مهران بازار سیاه راه افتاده بود و اتوبوس ها سه چهار برابر کرایه می گرفتند برای مشهد و تهران و... هیچکس هم نظارتی نداشت.سرویس بهداشتی به اندازه کافی نبود.مکان برای شارژ موبایل نبود.سیمکارت های ایران تا روز بعد از اربعین در عراق آنتن نمیداد.
آنهایی که با زن و بچه بودند بالاجبار کرایه گزاف را می پرداختند و راننده ها و شرکت های مسافربری از آواره بودن زوار اربعین در بیایان های مهران کمال سوء استفاده را می کردند.
در ورودی بغداد ایرانی های زیادی که قصد عزیمت به کاظمین را داشتند سرگردان بودند و هیچ ارگان و سازمان ایرانی در آنجا نبود.

ای کاش ما هم برای زوار امام رضا علیه السلام ذره ای از ادب و احترام و خدمات و مهمانپذیری خوب عراقی ها را یادگرفته و انجام بدهیم/ ان شاءالله
هرکس رفت برای سربلندی اسلام،امام، شهدا و نابودی آل سعود و آل خلیفه و داعش و اسرائیل دعا کنه
۰۵ آبان ۹۴ ، ۱۲:۱۷ اربعین حسینی
دفتر زیارتی گفتن که ارجاع به دفاتر فقط بخاطر اینه که کسی بدون ویزا نره دم مرز
دوستان هم که اسامی  دفاتر براشون نمیومد باید اول اطلاعات سرگروه رو پر کنند تا اسامی لود بشه
چرا باید دفتر زیارتی انتخاب کنیم در صورتی که میخاییم انفرادی بریم؟
واقعا مقاله کاملی بود دست نویسنده درد نکنه .منه سرباز چرا نمیتونم برا زیارت آقا امام حسین برم .شما میدونید چند هزار نفر تو روستا داریم که اصلا نمیدونن باید تو سامانه ثبت نام کنن یعنی تا حالا صدا و سیما نگفته فقط سایتا و شبکه های مجازی که مردم روستا در دسترس ندارن این ابزار رو فردا میان مرزچه جوابی دارین بهشون بگید.
۲۸ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۳ جواد اسماعیلی
با سلام خدمت دوستان اهل بیت و عاشقان اباعبدلله
مندوساله که اربعین دارم میرم کربلا و امسال اگه قسمت بشه سال سومه، من امروز تو سایت سماح ثبت نام کردم و با شماره دفتر خدماتی مسافرتی که داده تماس گرفتم و گفتند که امسال ویزا مثل پارسال رایگانه ، بعد با سفارت عراق بشماره ۸۸۹۴۹۸۲۰-۱ تماس گرفتم و گفتند که ویزا برقراره و بابت هر نفر باید ۴۰ دلار یعنی حدودا ۱۴۰ هزار تومان باید بدیم و وقتی که گفتم به من گفتند که ویزا رایگانه منکر شدند و گفتند که دولت عراق مسئولیت اونهایی که ویزا دارند و قبول میکنه ، بنظر من با این اتفاقانی که تو این چند وقت اخیر تو غربستان پیش اومده باید ویزا گرفت تا اسم نفرات تو سفارت جهت ورود به کشور ثبت بشه تا یک وقت خدایی نکرده اگه اتفاقی پیش اومد دولت عراق مسئولیت و قبول کنه تا مثل کشور عربستان که بابت حاجی های که براشون مشکل پیدا شده زده زیرش و میگه مهر ورود به کشور براشون نخورده نشوند.
۲۷ مهر ۹۴ ، ۱۳:۱۵ لبیک با حسین
سلام . دوستان من سال پیش بدون گذرنامه از مرز مهران وارد عراق شدم . حالا نمیدونم امسال هم ممکنه این اتفاق خوب تکرار بشه و باز بتونم به این پیاده روی برسم . چون گذرنامه نداااااااااارم . 
سلام دوستان
به نظر من این نوع به اصطلاح ( سازماندهی! ) هیچ  نتیجه ای نداره جز کاهش تعداد زوار ... همین

به جای این کارها بهتر بود یه فکری واسه ایاب و ذهاب زایرین عزیز تو داخل مرز ایران بکنن چرا که داخل کشور عراق هیچ زایری هیچ مشکلی نداره 
 
تاحالا فکر کردین چرا مردم عراق به صورت خودجوش از حدود 20 میلیون نفر پذیرایی میکنن بدون کوچکترین ! ناهماهنگی یا مشکلی؟؟
ایا اونها هم از سیستم و سامانه استفاده میکنن؟!! 

سلام دوستان صبر کنید فقط تو سامانه سماح ثبت نام کنید و روزهای آخر برا ویزا اقدام کنید ما پارسال زود گرفتیم وقتی رفتیم سر مرز گفتن نمی خواد
ه اطلاع می رساند; تردد زائرین انفرادی از مرزهای زمینی به کشور عراق، ممنوع میباشد .
با سلام
ما چهار نفر ثبت نام کردیم الان یک ماه هست برای پیگیری بعدی باید چه کنیم
منتظر بمانیم یا مراجعه کنیم به دفاتر
سلام
من یه بار ثبت نام کردم و باطل کردم 
تا باچند نفر در یک گروه ثبت نام کنیم
الان که دارم ثبت نام میکنم از نفر سوم به بعد نفری رو ثبت نمیکنه و خطا میده که هنوز وضعیت درخواست روادید نفرات قبل مشخص نشده
رفتم دفتر پستی گفت ما ثبت نام نمیکنیم
تلفنی هم برای رفع اشکال وجود نداره
الان باید از کجا پیگیری کنیم؟

۰۵ مهر ۹۴ ، ۰۲:۱۸ محمود حیدری
من پاسپورت ندارم
دوستان عزیز من در سایت سماح ثبت نام کردم. خیلی هم راحت.

اون عزیزانی که می گن تو قسمت دفتر خدمات زیارتی گیر کردیم، می تونید یا اسم دفتر رو سرچ کنید و یا اینکه روش کلیک کنید تا اسم همه دفاتر رو بیاره و نزدیک ترینش به محل زندگی یا کارتون رو انتخاب کنید
با سلام  
خدایش با این کارها دارن رفتن به زیارت رو واسمون سخت میکنن.
من سال گذشته با بابام رفتم خیلی راحت از مرز شلمچه رد شدیم.بدون هیچ مشکلی
متاسفانه اینها همه حیله های حج و زیارت برای گرفتن پول و کسب درآمد از زایران اربعین هست!
اگر فقط مرز مهران و چند تا مرز دیگه ظرفیتش رو زیاد کنند زایران راحت تر می تونن از مرز رد بشن.
سال قبل کلی پول گرفتند از حج و زیارت اخر سر نتونستن ویزا هم صادر کنن و ما بدون ویزا رفتیم
امسال هم شاید دوباره عراق ویزا رو برداره انشالله
خواهشا راهنمایی کامل را توضیح دهید و گرنه به خدا مدیون هستید
اللهم عجل لولیک الفرج
آقا این جریانات همش مسخره بازیه برای اینکه از مردم پول بگیرن...
خود بنده به همراه ۶ نفر از دوستانم پارسال هر نفر  حدود ۱۶۰ هزار تومن پول دادیم برای ویزا ولی چون ویزاها گروهی صادر میشد وما باید طبق قانون سازمان حج و زیارت توی گروههای ۲۰ نفره ثبت نام میکردیم،با ۱۳ نفردیگه هم گروه شدیم ولی دم مرز همگروهی هامون رو بدلیل ازدحام جمعیت و عدم آنتن دهی موبایل گم کردیم وبه همین دلیل نذاشتن رد بشیم و چون میخواستیم مثلا قانونی رد بشیم مجبور شدیم ۱۵ساعت پشت مرز عراق توی اون سرما معطل بشیم تا عراق دوباره ویزا برامون صادر کنه. ولی خیلیها بدون دادن حتی ۱ ریال پول در عرض نیم ساعت از مرز رد شدن...
خدا رو خوش نمیاد یه طرفه به قاضی بریم....
من نه مسئولم و نه نماینده دولت و حکومت. ولی سال گذشته بسیار راحت از مرز چذابه گذشتیم و وارد عراق شدیم. خدائیش تا نجف سخت رفتیم و حتی تو مسیر تا رفتیم نخلستان بهمون تا حدودی سخت گذشت، اما مسیر نخلستان بسیار خلوت بود و موکبهای بیشتری وجود داشت 
امکانات مسیر و اون تدابیری که دولت ایران دیده بود بسیار عالی بود مثلأ 50 درصد بار ترافیکی مسیر کربلا به حله بر عهده سازمان اتوبوسرانی تهران بود و یا مدام کاروان پزشکی ایران در مسیرها با ماشین هلال احمر در گردش بودن برای امداد رسانی، در تمام مراکز خدماتی عراق اولویت با زوار ایرانی بود. بعد از برگشت هم تمام نیروهای امنیتی مرز بخط شده بودند و به زوار خیر مقدم می گفتند و پشت مرز ایران در بازگشت اتوبوسهای شرکت جوان سیر ایثار متعلق به سپاه زوار رو با نرخ مصوب و با رعایت مسائل رفاهی و امنیتی به هرجای ایران میبردند.
امسال امید هست که عملکرد تمام نهادها و سازمانهای مرتبط با اربعین بهتر بدرخشند.
در ضمن از مدیریت سایت هم تقاضا دارم مسیرها رو بیشتر به زوار معرفی کنند چون مسیرهای میانبری هست که ترافیک مسیرهای اصلی رو کمتر میکند
سلام ممنون دوست عزیز ولی متاسفانه اصلا اینجوری ک شما میگین نشد من نوشتم تو ایکن دفتر زیارتی ولی متاسفانه اصلا لود نمیشه دوسه جا هم رفتیم بازم برامون دفتر زیارتی باز نمی کنه لطفا یکاری کنید ما تو این بلا تکلیفی مانده ایم
با سلام و عرض معذرت اخه این حرف درسته که مرز باز بذارید تا از شکوه اربعین کم نشه برادر من امام حسین شکوه میلیونی حماسه اربعین با هیچ چیزی کم فروغ نمیشه و هر سال بیشتر و بیشتر میشه اینکه این سیستم مانع زیارت و هزاران حرف دیگه همش حرف .اگر قرار این سیستم ساماندهی کنه به وضع خیلی بد زائرا بذارید بکنه که فکر نکنیم خیری برسه از این سیستم .و موضوع دیگه مگر تنها مشکل پارسال زائرا لب مرز بود پاس و ویزا هم برداشته بشه اخه درست بود اون وضع افتضاح خانواده ها زیر بارون بالای کانکس ها اخه وضع اسکان تو نجف و صد درجه در کربلا خیلی بدتر بود و اگر نبود مهمان نوازی مردم عراق که دیگر هیچ.......
این مسائل شوخی بردار نیست... خدا نکنه که ما مسئولیتی در این راه داشته باشیم و در اجرای با شکوه برگزار شدن این مراسم کم کار کنیم...
توکل به خدا
ان شاء الله با همت مسئولین و نظر صاحب الزمان عج امسال پر شور تر از هر سال دیگه ای پیاده روی اربعین برگزار میشه...
عزیزان وظیفه ما تبلیغ برای رویداد اربعین هست. پس تا میتونید از روشهای مختلف این حماسه رو پر رنگ تر کنید:
http://www.farhangnews.ir/content/19303
پوستر با کیفیت بالا
http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/94-03/09/farhangnews_104092-295916-1432982675.jpg

http://cld.persiangig.com/preview/ZoBMD3esaO/%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-----------.jpg123.jpg

عزیزان متخصص هم باید تولید محتوای گرافیکی و جذاب رو خیلی وقت پیش شروع میکردن.
یاعلی
باسلام خدمت همه عزیزان ودل شیفته اقااعباعبدالله وابولفظل عباس ماکه هرچه سیع میکنم نمیشه سایت samah ثبت نام کرد اگه مسعولین مثل پارسال مرزهارابازکنن خیلی خوب میشه شاید بعضیها پاسپورت نتونن بگیران تورابه خداخوش میاددلشون رابشکنید مسعولین
۲۳ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۳۸ منتظر اربعین
سلام می خواستم بپرسم اگه توی شهرستان های یه استان باشیم و بخوایم بصورت انفرادی تو سامانه سماح اسم نویسی کنیم و بعد از مرز به یه گروه بشیم امکانش وجود داره که همه تو یه روز از مرز رد بشیم ؟؟!!!
سلام سال گذشته مسولین هیچ امکاناتی برای زایرین در نظر نگرفته بودند واقعا باید متاسف بود به غیر از یه جای استراحت که شهرداری تهران درست کرده بود با تشکر 
تشکر از همه یک نفر بگه آخرش باید برای هر نفر چقدر باید پول بدیم
۲۳ شهریور ۹۴ ، ۰۰:۱۶ کامران محمدی
سلام، چرا هیچ کس تو رسانه ملی در مورد زائران اربعین توضیح نمیده تا ما روشن شیم
۲۲ شهریور ۹۴ ، ۱۵:۰۸ ابوالقاسم صالحی

سلام

پولی که به عنوان ویزا میگیرن برای دولت ایرانه یا عراق؟

یه پیشنهاد دارم و اون اینه که سیم کارت عراق را در مرز ایران بفروشن تا اعضای یک کاروان قبل از گم شدن شماره همدیگرو داشته باشن.چون تا شهر نجف هیچ مسیری سیم کارت پیدا نمیشه.

۲۲ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۰۸ عاشق حسین (ع)
عزیزی که توی قسمت دفتر خدماتی گیر کردی هموم قسمت که نوشته لزفا دفتر خدماتی را انتخاب کنید برا هر شهری که هستی اسم اون دفتر خدماتی که میدونی را سرچ کن در جستجو برات میاد روش کلیک کنی ثلت میشه . و میره مراحل بعدی
درضمن خود دفتر زیارتی ها هم نمیدونن باید چکار کنن .
همچنین میگن حتما باید ویزای دسته جمعی گرفت مگه میشه مگه داریم شاید یک بنده خدایی میخواد خودش تنها بره و کسی رو نداره یعنی نمیتونه ویزای انفرادی بگیره . براچی اینقد عاشقان امام حسین (ع) رو اذیت میکنیم
پارسال دیدین عراق چه خبر بود قیامت حسین بود
دوستان عزیز کسی که تو سامانه سماح موفق شده ثبت نام کنه لطفا راهنمایی کنه و بگه مشخصات دفتر خدمات زیارتی را چطوری باید پر کنیم . ما الان 3 روزه تو این قسمت گیر کردیم مرحله بعدی نمیریم
واقعاتشکرکه حرف دل مامهاجرین افغانی و.....رامطرح کردیددعامیکنم مشکلات زیارت برطرف شودبرای همه مشتاقان....یاحسین

مسئولین محترم آیا برای خودتان مشخص هست چکار می خواهید بکنید ؟

چرا بطور کامل شفاف سازی نمی کنید تصمیم تان چیست ؟

کی باید مشخص شود هزینه های ویزا، خروجی ، هزینه کارگزار ( فیلم جدید ) و .... چقدر است ؟

چرا در صدا سیما یکی از مسئولین نمی آید موضوع را طرح کند ؟

آیا تاریخ انقضاء ثبت نام مشخص است یا تا روز اعزام وقت داریم ؟  

آیا باز مثل پارسال هزینه ویزا را بدیم و در نهایت متوجه بشویم که نیازی به آن نبوده است

 

الان من کاملا گیج شدم
ما منتظریم که کاروان ها ثبت نام شون رو شروع کنن که تقریبا از اول محرم تا نزدیکای اربعین ادامه داره
اون وقت اگر توی سماح ثبت نام کنیم برای همراهی با کاروان، برامون محدودیتی ایجاد نمیشه؟
آخه هنوز معلوم نیست که میخوایم انفرادی بریم یا با کاروان. اگه کاروان گیرمون نیاد انفرادی میریم ان شاالله ولی اون موقع که دیگه نمیشه توی سماح ثبت نام کرد....راهنمایی میکنید لطفا؟؟
سلام و خسته نباشی من ثبت نام کردم ام مرحله اول ولی متاسفانه برا انتخاب دفتر خدمات زیارتی جهت ارایه مدرک هرچی مشخصات دفتر میدیم و یا شهر میدم اصلا قبول نمیکنه خواستم بگم مشل از کجاست ؟ باید چکار کرد؟
سلام من در سامانه ی سماح ثبت نام کردم مخواستم  بدونم من که می خوام به صورت انفرادی برم میتوان م
۱۹ شهریور ۹۴ ، ۱۵:۳۳ محمد مهدی بساک
ببخشید به نظر شما ما باید چیکار کنیم داخل همین ماه ثبت نام کنیم? صبر کنیم یه مدت بگذره بعد ثبت نام کنیم? یا اصلا ثبت نام نکنیم و منتظر بمونیم تا مثل پارسال مرز ها رو باز کنن?لطفا راهنماییمون کنین
فقط دارن این کارهارومیکن از مردم پول بگیرن-خدمات کجابود پارسال درمرز مهران برگشت نه ماشینی بود نه امکانات خدماتی 10تادستشویی بود برای 10هزارنفر.دل کسی برای مردم نسوخته
سلام میشه یه توضیح در مورد اینکه گقته مهرا با گروه های دیگر یا شخصی بدید.همراه با گروه های دیگر یعنی با کاروان؟
سلام  مسئولین محترم ستاد ساماندهی واقعاخسته نباشیدبه خاطر :
هنوز محرم نیومد ثبت نام می کنید
بعد سایتتونم خراب
بعد پولم خوب می سونید
بعدش هم نمی تونید ساماندهی کنید و می گویید مردم همکاری نکردن شب آخر ثبت نام کردن فلان مسئول تهداتش را انجام نداد و ....
شما هر وقت می خواهید یک کاری برا این ملت کنید خراب می کنید
این مردم عراق ببینید خودشون چادر می زنند حسینیه دست می کنند و مسئولین هم نظارت دارند
اما شما باید پول میگیرید نظارت هم نمی کنید   واقعا خسته نباشید
وخدا به داد زائران اربعین برسد
۱۹ شهریور ۹۴ ، ۰۷:۵۲ حبیب - تبریز
باسلام وخسته نباشید یک سال منتظر هستیم تااربعین بیاید واگر حضرت طلبید راهی شویم انشاالله باخانواده  ؛ ولی ویزا خیلی گران است حداقل ویرا زا حذف کنند به خاطر امام حسین (ع)
۱۹ شهریور ۹۴ ، ۰۱:۳۱ محمد مهدی بساک
ینی فقط یک ماه برای ثبت نام وقت هست!!!!!!!!!!!!
ما مهاجرین افغانستانی حاظریم پول ویزا و هر پول دیگه ای که قراره دریافت بشه را به دولت بدهیم ما بعد از ۳۵ سال زندگی در ایران فقط یک کارت شناسایی داریم که با آن نه به ما پاسپورت میدهند نه حتی میتوانیم به استان مجاور خود برویم لطفا از آقای مدیر کل عتبات عالیات در مورد ما بپرسید۰
تشکر از شما حرف دل مردم و مخصوصا ما مهاجرین افغانستانی  را زدید .میشه لطفا کسی پیدا بشه و این مطلب را به رهبر معظم انقلاب برسانند حتما خاطر ایشان از این سنگ اندازی ها مکدر میشوند .
پاسخ:
سال گذشته رهبر انقلاب برای زیارت اربعین ، خطاب به مسئولان تأکید داشتند که راه زیارت اربعین را هموار کنند.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی